Герб області

Автономна Республіка Крим

Фото
 
Провідні підприємства області  

Автономна Республіка Крим займає територію Кримського півострова, розташованого на півдні Східної Європи між 44°23’ – 46°15’північної широти та 32°29’ – 36°39’ східної довготи. Столиця – м. Сімферополь

 

Територія – 26,1 тис. кв.км. Протяжність: із заходу на схід – 360 км, з півночі на південь –180 км

 

Суміжні області – Херсонська і Запорізька, Краснодарський край Російської Федерації

 

По території республіки проходить державний кордон довжиною 821 км, у тому числі морський кордон – 292 км.

Клімат Криму займає прикордонне положення між помірним і субтропічним географічними поясами, що сприяє м`якому клімату півострова та великій кількості годин сонячного світла (2180-2470 годин на рік).

 

Рельєф Кримського півострова являє собою три нерівних частини: рівнинний Крим, Керченський півострів і гірський Крим, що складається з Головної гряди Кримських гір з Південним берегом Криму, а також Внутрішньої і Зовнішньої передгірних гряд. Кримський півострів омивається Чорним та Азовським морями.

 

Адміністративно-територіальні одиниці

Кількість районів – 14: Бахчисарайський, Білогірський, Джанкойський, Кіровський, Красногвардійський, Красноноперекопський, Ленінський, Нижньогірський, Первомайський, Роздольненський, Сакський, Сімферопольський, Совєтський, Чорноморський.

 

Міста республіканського підпорядкування – 11: Алушта – 53,0 тис. чол., Армянськ – 25,9 тис. чол., Джанкой – 42,4 тис. чол., Євпаторія – 120,7 тис. чол., Керч – 155,3 тис. чол., Красноперекопськ – 31,0 тис. чол., Саки – 28,5 тис. чол., Сімферополь – 364,0 тис. чол., Судак – 28,3 тис. чол., Феодосія – 107,6 тис. чол., Ялта – 143,6 тис. чол.

 

Найважливіші морські порти – Євпаторія, Ялта, Феодосія, Керч та м. Севастополь

 

 

ПРОМИСЛОВІСТЬ

 

Промислове виробництво займає одне з найважливіших місць в економіці Автономної Республіки Крим. В даний час у галузях економіки Автономної Республіки Крим на промисловість приходиться ключова частка доходів при тому, що в її галузях зайнято тільки 17% працюючих. У 1999 році промисловість забезпечила надходження до бюджетів всіх рівнів 381,1 млн. грн. (39,9%), у 2000 році це вже було 540,6 млн. грн. (42,6%), у 2001 році – 613,8 млн. грн. (43,9%), у 2002 році – 556 млн. грн. (41,1%). На промисловість приходиться 23,1% вартості всіх основних фондів.

 

Промисловість Автономної Республіки Крим має широкий спектр видів економічної діяльності, причому частка видобувної промисловості – 7,6% загального обсягу виробництва, обробної – 76,%, виробництва та розподілу електроенергії, тепла, газу та води – 15,8%. Головне місце належить таким видам економічної діяльності обробної промисловості, як харчова промисловість (32,1%), хімічна (20,6%) та машинобудування з металургією (17,3%), на які приходиться 70% загального обсягу виробництва.

 

Підприємства харчової промисловості виробляють м'ясні продукти, ковбасні вироби, масло тваринне, молочні продукти, сири, олію, консерви, кондитерські вироби, крупи та борошно, лікеро-горілчані вироби, хліб та хлібобулочні вироби, мінеральні води і прохолодні напої, тютюнові вироби та ін.

 

Легка промисловість Автономної Республіки Крим представлена 15 підприємствами, що випускають бавовняні тканини, панчішно-шкарпеткові, шкіргалантерейні, трикотажні, швейні вироби, шкіряне взуття, фурнітуру. Значний резерв легкої промисловості складається в розвитку виробництва сфери малого підприємництва.

Автономної Республіки Крим представлена 15 підприємствами, що випускають бавовняні тканини, панчішно-шкарпеткові, шкіргалантерейні, трикотажні, швейні вироби, шкіряне взуття, фурнітуру. Значний резерв легкої промисловості складається в розвитку виробництва сфери малого підприємництва.

 

Питома вага хімічної галузі складає 20,6% від загального обсягу промислового виробництва республіки. У Криму розташовані найбільші хімічні підприємства, які виступають монополістами в Україні та у країнах СНД та випускають унікальну конкурентноздатну на європейському та світовому ринках продукцію. Ключовими підприємствами галузі (93,7%) та північно-кримського регіону є ДАК "Титан" та ВАТ "Кримський содовий завод". Перспективами для хімічної промисловості є впровадження енергозберігаючих та екологічних технологій, збільшення обсягу виробництва соди кальцинованої, синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії, полімерних труб для газопроводів підземної прокладки, організація виробництва продуктів на основі йоду. Особлива увага приділяється використанню вторинних ресурсів, оскільки на території Автономної Республіки Крим (м. Красноперекопськ) розташовано ВАТ "Полівтор" – єдине підприємство на півдні України, яке володіє технологією з переробки відходів полімерів, що дозволяє організувати систему збору та утилізації вторинних полімерних матеріалів.

 

Перспективним напрямком в розвитку скляної промисловості залишається забезпечення потреб кримської харчової промисловості склотарою, відновлення виробництва художнього скла та сувенірів зі скла. Намічається комплексна робота з переходу виробників міцних алкогольних напоїв на використання продукції кримської скляної промисловості.

 

Машинобудівна галузь представлена 12 науковими установами та 67 підприємствами. За підсумками роботи за 2002 рік питома вага машинобудівної галузі в загальному обсязі промислового виробництва складає 16,0%.

представлена 12 науковими установами та 67 підприємствами. За підсумками роботи за 2002 рік питома вага машинобудівної галузі в загальному обсязі промислового виробництва складає 16,0%.

 

 

МАЛЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

 

У малому бізнесі Автономної Республіки Крим функціонує 11,3 тисячі малих підприємств, 1986 фермерських господарств, 78,2 тисячі приватних підприємців.

 

Усього в сфері малого підприємництва республіки працює понад 163 тисяч осіб, що складає 27,3% всіх зайнятих у галузях економіки Криму. На 10 тисяч осіб наявного населення приходиться 56 малих підприємств.

 

Питома вага підприємств малого бізнесу в обсязі виробництва продукції (робіт, послуг) автономії складає 13%, а надходжень до бюджетів всіх рівнів від діяльності суб'єктів малого підприємництва – 18%.

 

Серед підприємств малого бізнесу найбільший обсяг інвестицій в основний капітал освоєний підприємствами обробної промисловості, будівництва, оптової та роздрібної торгівлі.

 

Реалізація заходів програм розвитку малого підприємництва як на республіканському, так і місцевому рівнях, сприяла росту ділової активності кримських підприємців, збільшенню кількості малих підприємств, подальшому формуванню інфраструктури підтримки малого бізнесу в Автономній Республіці Крим.

 

 

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

В Криму створені умови для стабільного розвитку зовнішньоекономічної діяльності. Завдяки цим умовам автономія досягла певного нарощування обсягів експорту, зниження обсягів імпорту та обсягів товарообмінних /бартерних/ операцій. Протягом багатьох років автономія за обсягами зовнішньоторговельних операцій має позитивне сальдо.

 

Сьогодні Крим входить до десятки регіонів України, де найбільш активно залучаються іноземні інвестиції.

 

У товарній структурі експорту за останні роки переважали барвники та пігменти, продукти неорганічної хімії, вироби з чорних металів, чорні метали, мідь та вироби з неї, електричні машини, механічні машини та устаткування. У товарній структурі імпорту товарів основна частина приходиться на машини та устаткування, засоби наземного транспорту, плавучі засоби, пластмаси та вироби з них, вироби з чорних металів, прилади та апарати.

за останні роки переважали барвники та пігменти, продукти неорганічної хімії, вироби з чорних металів, чорні метали, мідь та вироби з неї, електричні машини, механічні машини та устаткування. У товарній структурі імпорту товарів основна частина приходиться на машини та устаткування, засоби наземного транспорту, плавучі засоби, пластмаси та вироби з них, вироби з чорних металів, прилади та апарати.

 

Крим залишається, у межах держави, вагомим експортером продукції хімічної промисловості – барвників, продуктів неорганічної хімії, а також постачальником риби та рибопродуктів, електричних машин.

 

Найбільш значними експортерами на сьогодні залишаються ВАТ “Кримський содовий завод”, ДАК “Титан”, ВАТ “Бром”, ВАТ "Фірма "СЕЛМА", фірма "Союз-ВІКТАН" ЛТД, ВАО "Масандра".

 

 

Основні елементи інфраструктури зовнішньоекономічної діяльності

 

Назва установи: Міністерство економіки Автономної Республіки Крим

Міністерство економіки Автономної Республіки Крим

Адреса: 95005 м. Сімферополь, пр. Кірова, 13

95005 м. Сімферополь, пр. Кірова, 13

Тел: (0652)54-43-61

(0652)54-43-61

Факс: (0652) 54-43-28

(0652) 54-43-28

E-mail: me@ark.gov.ua

me@ark.gov.ua

Функції: Формування та реалізація на республіканському рівні єдиної державної політики у сфері зовнішньоекономічних зв’язків; сприяння розвитку міжнародного співробітництва в галузі економіки, активізації зовнішньоекономічних зв’язків підприємств, установ та організацій, розташованих на території автономії, розвитку експортного потенціалу автономії, діяльності митних органів та прикордонних служб для їхнього належного функціонування тощо.

Формування та реалізація на республіканському рівні єдиної державної політики у сфері зовнішньоекономічних зв’язків; сприяння розвитку міжнародного співробітництва в галузі економіки, активізації зовнішньоекономічних зв’язків підприємств, установ та організацій, розташованих на території автономії, розвитку експортного потенціалу автономії, діяльності митних органів та прикордонних служб для їхнього належного функціонування тощо.

 

Назва установи: Головне управління зовнішніх зв'язків і протокола

Головне управління зовнішніх зв'язків і протокола

Адреса: 95005 м. Сімферополь, пр. Кірова, 13

95005 м. Сімферополь, пр. Кірова, 13

Тел: (0652)54-44-57

(0652)54-44-57

E-mail: depforeign@ark.gov.ua

depforeign@ark.gov.ua

Функції: Реалізація на території автономії державної політики у сфері зовнішньоекономічних зв'язків; участь у розробці та реалізації пріоритетних напрямків зовнішньоекономічних зв'язків Автономної Республіки Крим; проведення разом з іншими структурними підрозділами державної зовнішньоекономічної політики; сприяння і реалізація в Автономній Республіці Крим стратегічного курсу України до євроінтеграції; забезпечення в межах своїх повноважень захисту економічних прав та законних інтересів України, вітчизняних та іноземних суб’єктів господарювання.

Реалізація на території автономії державної політики у сфері зовнішньоекономічних зв'язків; участь у розробці та реалізації пріоритетних напрямків зовнішньоекономічних зв'язків Автономної Республіки Крим; проведення разом з іншими структурними підрозділами державної зовнішньоекономічної політики; сприяння і реалізація в Автономній Республіці Крим стратегічного курсу України до євроінтеграції; забезпечення в межах своїх повноважень захисту економічних прав та законних інтересів України, вітчизняних та іноземних суб’єктів господарювання.

 

Назва установи: Торгово-промислова палата Криму

Торгово-промислова палата Криму

Адреса: 95013 м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 45

95013 м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 45

Тел: (0652)49-97-31, (0652)44-26-82

(0652)49-97-31, (0652)44-26-82

Факс: 44-58-13

44-58-13

Функції: Сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв'язків, експорту українських товарів і послуг, надання практичної допомоги підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, освоєнні нових форм співробітництва; сприяння в організації інфраструктури інформаційного обслуговування підприємництва; надання послуг для здійснення комерційної діяльності іноземним фірмам та організаціям тощо.

Сприяння розвитку зовнішньоекономічних зв'язків, експорту українських товарів і послуг, надання практичної допомоги підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, освоєнні нових форм співробітництва; сприяння в організації інфраструктури інформаційного обслуговування підприємництва; надання послуг для здійснення комерційної діяльності іноземним фірмам та організаціям тощо.

 

Назва установи: Кримська регіональна митниця

Кримська регіональна митниця

Адреса: 95011 м. Сімферополь, вул. Клари Цеткін, 31

95011 м. Сімферополь, вул. Клари Цеткін, 31

Тел: (0652)25-96-18

(0652)25-96-18

Функції: Виконання та контроль за додержанням законодавства України з питань митної справи; захист економічних інтересів України; забезпечення виконання зобов'язань, передбачених міжнародними договорами України, з питань митної справи; розвиток міжнародного співробітництва у галузі митної справи; здійснення верифікації (встановлення достовірності) сертифікатів походження товарів з України тощо.

Виконання та контроль за додержанням законодавства України з питань митної справи; захист економічних інтересів України; забезпечення виконання зобов'язань, передбачених міжнародними договорами України, з питань митної справи; розвиток міжнародного співробітництва у галузі митної справи; здійснення верифікації (встановлення достовірності) сертифікатів походження товарів з України тощо.

 

 

КУРОРТИ ТА ТУРИЗМ

 

Курортно-рекреаційний потенціал Криму обумовлюється різноманітністю природних ландшафтів – від степових на півночі до покритих лісами Кримських гір у південній частині. Багатство Криму – це його клімат, для якого характерно достаток сонця, тепла та світла. Особливості циркуляції повітря в сполученні з впливом Чорного, Азовського морів та Кримських гір формують три основних кліматичних райони: степовий, гірський та південно-бережний.

 

Вздовж південного узбережжя розташовані курорти: Ялта, Алупка, Сімеїз, Гурзуф, Місхор, Лівадія, Форос, Алушта.

 

Різноманітність мікрокліматичних умов, достаток вічнозеленої рослинності гір та височин, родовища лікувальної грязі і джерел мінеральних вод сформували декілька типів курортів: кліматичні (Старий Крим), кліматобальнеологічні (Ялта, Алушта), кліматобальнеогрязьові (Євпаторія, Феодосія, Саки).

 

Завдяки географічному положенню, екологічним та історичним умовам Крим з глибокої давнини був своєрідним перехрестям різних племен, народів та культур.

 

Історико-культурні ресурси

На території Криму понад 11,5 тисяч пам'ятників історії, культури та архітектури, що відносяться до різних історичних епох, цивілізацій, етносів і релігій. Найбільш унікальні з них, наприклад, комплекс печерних міст та монастирів, генуезька фортеця, святі місця різних конфесій і інші, використовуються як туристичні об'єкти.

 

Ландшафтні ресурси

Шість державних заповідників, 33 заказника, з них 16 загальнодержавного призначення, 87 пам'ятників природи, 13 з них загальнодержавного призначення, 10 заповідних урочищ і ін.

 

Лікувально-мінеральні ресурси

Кримський півострів володіє найбагатшим рекреаційним потенціалом. Дуже високо оцінюється за світовими стандартами ринкова вартість мінерально-сировинних (бальнеогрязьових) ресурсів Криму, його пляжів і прибережних земельних ділянок.

 

В даний час у Криму відомо 26 родовищ лікувальних грязів та ропи, а також більш 100 джерел мінеральних вод різного хімічного складу. 15 грязьових родовищ та 13 великих родовищ мінеральних вод віднесені до категорії лікувальних.

 

Територіальні ресурси

Більш 90% рекреаційних об'єктів сконцентровано на вузькій 3-х кілометровій прибережній смузі моря. У глибинних територіях (гірничо-передгірних) розміщені лише невеликі (до 100 місць), малокомфортабельні об'єкти, хоча в цій "Кримській Швейцарії" є всі необхідні умови та ресурси для рекреаційного освоєння високого рівня.

 

Крім того, можливості розвитку інфраструктури екологічного та соціального туризму в сільській місцевості, системи курортного сервісу в нових прибережних регіонах рекреаційного освоєння, системи сервісу для неорганізованих відпочиваючих, шоу-бізнесу та індустрії розваг, створення інфраструктури для елітних видів спорту, впровадження унікальних методів лікування становлять безсумнівний інтерес для ділових партнерів.

 

Наявність туристських ресурсів, особливості наявної інфраструктури дають можливість розвивати в Криму нетрадиційні форми туризму: спелеологічний, скелелазіння, кінний, велосипедний, дельтапланеризм, гірничо-пішохідний, винні та мисливські тури, вертолітні екскурсії, прогулянки на яхтах, підводні занурення з аквалангом, науковий та автотуризм.

 

Усі ці тури можуть бути комбінованими, розрахованими як на групи, так і на індивідуальних туристів, поєднуються із широким спектром додаткових послуг, різної класності.

 

Поряд з туристичною, пріоритетною галуззю в Автономній Республіці Крим діє санаторно-курортна. Вона базується на використанні мінеральних вод (з потенційним дебітом 14 тис. м3 на добу), лікувальних грязів (з балансовими запасами 22,4 млн. м3), пляжів (довжиною 517 км), кліматичних і ландшафтних ресурсів, морського та гірського повітря та ін.

 

Усього в Криму нараховується більше 600 санаторно-курортних та оздоровчих закладів, використовуваних як для цілорічного, так і для сезонного лікування та відпочинку на 155,5 тисяч ліжкомісць. Санаторії та пансіонати з лікуванням складають 28% цих закладів та розташовані переважно на Південному березі Криму, а також на курортах Євпаторія, Саки, Феодосія. Усі санаторії Криму мають спеціалізацію, що залежить від особливостей лікувальних факторів місцевості, де вони розташовані.

 

 

РЕГІОНАЛЬНА ІНВЕСТИЦІЙНА ТА ПРОМИСЛОВА ПОЛІТИКА

 

З метою залучення інвестицій в економіку Автономної Республіки Крим з грудня 2000 року діє Закон України №2189-III "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та спеціальну економічну зону "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим".

 

Цей Закон визначає порядок запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та порядок створення, функціонування і ліквідації спеціальної економічної зони "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим.

 

Закон створив нові економічні умови, що роблять інвестиційний клімат у Криму найбільш привабливим за всю історію існування автономії.

 

Метою запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на ТПР та створення спеціальної економічної зони "Порт Крим" в Автономній Республіці Крим є залучення інвестицій у сферу виробництва, охорони здоров'я, відпочинку та туризму, сільське господарство для збереження існуючих і створення нових робочих місць, впровадження новітніх технологій, розвиток зовнішньоекономічних зв'язків, збільшення обсягів високоякісних товарів та послуг, створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури, збереження та ефективне використання природних ресурсів.

 

Спеціальний режим інвестиційної діяльності запроваджується на територіях пріоритетного розвитку строком на 30 років у визначених пріоритетних видах економічної діяльності, перелік яких визначається для кожної території пріоритетного розвитку Радою міністрів Автономної Республіки Крим за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

 

До територій пріоритетного розвитку належать: "Велика Ялта", "Алушта", "Судак", "Феодосія", "Сиваш" (в адміністративно-територіальних межах міст Красноперекопська, Армянська та Красноперекопського району), "Керч", "Східний Крим" (в адміністративно-територіальних межах Ленінського району).

 

Спеціальна економічна зона "Порт Крим" (далі – СЕЗ "Порт Крим") створена на строк 30 років на території міста Керчі Автономної Республіки Крим загальною площею 27 гектарів.

 

СЕЗ "Порт Крим" не включається до територій пріоритетного розвитку.

 

Суб'єктами СЕЗ "Порт Крим" є суб'єкти підприємницької діяльності – юридичні особи, які розташовані на території СЕЗ "Порт Крим" і реалізують на цій території інвестиційні проекти вартістю, еквівалентною не менше 100 тисяч доларів США.

 

За реєстрацію суб'єктів СЕЗ "Порт Крим" справляється плата, розмір якої встановлюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим за погодженням з Міністерством фінансів України.

 

На території СЕЗ "Порт Крим" забороняється ігорний бізнес, у тому числі створення казино, інших ігорних домів.

 

До суб'єктів підприємницької діяльності під час реалізації ними інвестиційних проектів надаються передбачені цим Законом пільги щодо сплати ввізного мита, податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, збору до Державного інноваційного фонду та плати за землю.

 

 

РИНОК ЗЕМЛІ ТА НЕРУХОМОСТІ

 

Комерційні і промислові площі

Автономна Республіка Крим пропонує широкий вибір виробничих, офісних і житлових приміщень, що відповідають усім вимогам інвесторів.

 

Офісні приміщення

Автономна Республіка Крим надає приміщення для організації сучасних бізнес-центрів, у тому числі з вже сформованим комплексом послуг. Орендна плата залежить від якості приміщень та їхнього місця розташування.

 

Промислові приміщення

Велика частина пропонованих промислових площ розташована на території вже існуючих виробничих комплексів. В основному це великі виробничі приміщення, але є і великий вибір багатофункціональних промислових площ на цілком прийнятних умовах. Існуючі розцінки залежать від термінів оренди, виду виробництва тощо.

 

 

ТРАНСПОРТНІ КОМУНІКАЦІЇ

 

Автономна Республіка Крим володіє розвиненою транспортною інфраструктурою.

 

Автомобільне сполучення

Вантажні та пасажирські автомобільні перевезення автопідприємствами республіки здійснюються в міському, приміському, міжміському та міжнародному напрямку.

 

Автобусне сполучення організоване у всіх містах та районах Криму, ним охоплено 800 населених пунктів або 93% від загальної кількості.

 

Автомобільні шляхи

Довжина автомобільних шляхів республіки складає 6200 км, у тому числі:

▪ автошляхи загальнодержавного значення – 1000 км;

▪ автошляхи місцевого значення - 5200 км.

 

Міста, районні центри та центральні садиби сільськогосподарських підприємств, а також 993 сільських населених пункти зв'язані з автошляхами загального користування під'їздами з твердим типом покриття.

 

Повітряне сполучення

Державний міжнародний аеропорт "Сімферополь" може приймати повітряні судна будь-якого класу в будь-який час доби. За своєю потужністю аеропорт може обслужити 14-15 тисяч літако-вилетів. Аеропорт зв'язаний із Сімферополем та курортними містами Криму тролейбусним та автобусним сполученням, а також маршрутними таксомоторними перевезеннями. Аеропорт має зал VIP, бізнес-зал, торгову мережу, готель. Крім цього, в Криму пасажирськими перевезеннями займається аеропорт "Керч", вантажними – аеропорт "Джанкой".

 

Залізничне сполучення

Експлуатаційна довжина залізниць загального користування складає 645,3 км, з них електрифікованих – 262,1 км (40,6%), що обслуговуються тепловою тягою – 383,2 км (59,4).

 

Сімферополь має залізничне сполучення з великими вузловими станціями України і Росії, включаючи Київ, Львів, Одесу, Харків, Донецьк, Москву, Санкт-Петербург та інші міста.

 

На 40 залізничних станціях Криму здійснюється вантажна робота. Три залізничні станції (Сімферополь, Євпаторія – курорт та Феодосія) займаються тільки пасажирськими перевезеннями.

 

Морський зв’язок

Морськими воротами Криму є чотири морських торгівельних порти (без м. Севастополя) – Євпаторійський, Керченський, Феодосійський, Ялтинський та Державна судноплавна компанія "Керченська поромна переправа", що базується в порту Крим.

 

Порти є сучасними високомеханізованими підприємствами по перевалці генеральних, навалювальних та наливних вантажів.

 

Маючи достатній причальний фронт, сучасну перевантажувальну техніку, засоби, що забезпечують безпеку мореплавання, вони можуть приймати вантажні судна дедвейтом 10 тис. тонн. Річна потужність по вантажопереробці кримських портів складає 10930 тис. тонн.

 

Ялтинський морський торгівельний порт приймає круїзні судна як під українським, так під прапорами закордонних країн.

 

Керченська поромна переправа з'єднує через Керченську протоку морськими лініями Крим з Краснодарським краєм Російської Федерації, через яку за допомогою поромів перевозяться пасажири, легкові та вантажні автомобілі.

 

 

ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ СИСТЕМИ

 

В автономії прискореними темпами розвивається інфраструктура телекомунікацій. Є можливості розширення використання мобільних телефонів, стільникового зв'язку стандарту GSM та пейджингового зв'язку. Вартість створення і послуг мобільних комунікацій – на рівні європейських цін. Ряд компаній автономії надають клієнтам високоякісний доступ до ІНТЕРНЕТУ.

 

 

КУЛЬТУРА ТА ДОЗВІЛЛЯ

 

В автономії діють 682 клуби та будинки культури, 855 бібліотек, 18 музеїв, школи естетичного виховання дітей тощо. Працюють 6 театрів, серед них відомий в Україні та за її межами Кримський академічний російський драматичний театр ім. Горького. Набули широкої популярності мистецькі фестивалі та конкурси "Кореада", "У Чорного моря" , "Зірки планети", "Артековські зорі".

 

Гастрольні виступи кращих професійних колективів республіки здійснюються в багатьох країнах світу.

 

 

НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ПРОГРЕС

 

У Криму здійснюють науково-технічну та дослідницьку діяльність 45 різних науково-дослідних, проектних та конструкторських інститутів і бюро, дослідних станцій, самостійних наукових відділів та філій, основним видом діяльності яких є науково-технічна та дослідницька діяльність, у т. ч.:

▪ 5 вищих навчальних державних закладів (Тавричний національний університет ім. Вернадського, Кримська академія природоохоронного і курортного будівництва, Кримський державний медичний університет, Керченський морський технологічний інститут, Кримський державний аграрно-технічний університет);

▪ 20 самостійних науково-дослідних організацій;

▪ 5 самостійних конструкторських організацій;

▪ 2 проектні та проектно-дослідницькі організації.

 

 

Водопостачання та каналізація

 

Водопостачання міст та селищ Криму здійснюється з поверхневих та підземних джерел, а також ряду каптажів. Усього в Криму 23 водоймища загальним обсягом 402 млн. м3, з них 13 водоймищ питного призначення обсягом 338 млн. м3.

 

 

Газифікація

 

Газопостачання населення, бюджетної сфери та частково підприємств комунальної теплоенергетики здійснюється за рахунок природного газу власного видобутку ДАК "Чорноморнафтогаз". Газопостачання промислових підприємств здійснюється за рахунок газу, який закуповується за прямими договорами з газопостачаючими організаціями, що мають ліцензію на продаж природного газу за договірною ціною.

 

 

СОЦІАЛЬНІ ПИТАННЯ

 

Дитячі садки

 

В Автономній Республіці Крим налічується 655 дошкільних закладів. Дошкільні заклади відвідують майже 37 тисяч дітей.

 

Середня освіта

 

Сформована в автономії мережа навчально-виховних закладів задовольняє потреби населення у формах, профілях та мовах навчання.

 

Середню обов’язкову освіту забезпечують 641 денна загальноосвітня школа різного типу і форм власності, в яких навчається більше 274 тисяч учнів. Серед загальноосвітніх шкіл майже 71% складають школи I-ІІІ ступенів, які дозволяють одержати повну середню освіту за місцем проживання більше 82% учнів.

 

В Автономній Республіці Крим працюють 8 гімназій, 10 ліцеїв, 54 навчально-виховних комплекси.

 

Професійна освіта

 

Професійну освіту молоді надають 30 професійно-технічних училищ, в яких навчається 17,3 тисячі учнів. Навчання ведеться за різними профілями.

 

Підготовку кадрів вищої кваліфікації здійснюють 14 вищих учбових закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, де навчається більше 52 тисяч студентів. Щорічно вони готують близько 9 тисяч фахівців різноманітного профілю. Підготовку молодших спеціалістів здійснюють 24 вищих навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації, в яких навчається більше 15 тисяч студентів та щорічно випускається біля 4 тисяч фахівців для промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, охорони здоров’я, освіти тощо.

 

Медичні установи

 

Система охорони здоров’я Автономної Республіки Крим представлена широкою мережею обласних, міських та районних лікарень, діагностичних центрів, спеціалізованих клінік та амбулаторій, станцій та відділень «швидкої допомоги», інших медичних закладів.

 

Населення автономії обслуговують 8,37 тисяч лікарів та 18,8 тисяч середніх медпрацівників. Ліжковий фонд складає 18,4 тисяч ліжок.

 

Щорічно в поліклінічних закладах реєструється 18,5 млн. лікарняних відвідувань, в стаціонарах проліковано біля 373 тисяч осіб.

 

В Автономній Республіці Крим функціонує 21 спеціалізований центр, в яких застосовуються найсучасніші медичні технології. Серед них такі відомі центри, як республіканський діагностичний, нейрохірургічний, кардіологічний, опіковий, онкологічний тощо.

 

Фізична культура та спорт

 

В автономії функціонують 51 стадіон, 21 плавальний басейн, більше 700 спортивних залів.

 

У 203 дитячо-юнацьких спортивних школах займається 20 тисяч дітей та учнівської молоді.

 

 

РАДА МІНІСТРІВ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

Поштові реквізити: 95005, м. Сімферополь, пр. Кірова, 13

:
95005, м. Сімферополь, пр. Кірова, 13

Телефони: (0652) 25-12-75

(0652) 25-12-75

Факс: (0652) 25-64-14

(0652) 25-64-14

E-mail: sovmin@ark.gov.ua

sovmin@ark.gov.ua

WWW: www.crimea-portal.ark.gov.ua

www.crimea-portal.ark.gov.ua
Нові підприємства
Відгуки про CRM