Донецька область |
Донецька область великий промисловий, культурний і науковий центр України.
Основу промислового комплексу складають вугільна промисловість, металургія, машинобудування. Спеціалізація регіону зумовлена вигідним географічним положенням, багатою мінерально-сировинною базою, достатньо розвинутою інфраструктурою і високим рівнем урбанізації.
Донецька область це ще й працелюбні, талановиті люди. Імена наших земляків діячів науки, культури, спортсменів відомі далеко за межами України.
10 доказів на користь інвестицій в Донецьку область:
1. Вигідне географічне положення області
2. Доступ до ринків Східної Європи та інших регіонів
3. Міжнародні відношення
4. Висококваліфікована робоча сила
5. Розвинена інфраструктура
6. Різноманітні корисні копалини і родючи землі
7. Встановлений законодавством спеціальний режим інвестування в двох СЕЗ і 27 містах і районах зі статусом територій пріоритетного розвитку
8. Провідне положення регіону в економіці України
9. Розвинена промисловість на власній мінерально-сировинній базі
10. Досвід інвестиційної діяльності
ВИГІДНЕ ГЕОГРАФІЧНЕ ПОЛОЖЕННЯ ОБЛАСТІ
Донецька область знаходиться на південному сході України. Займає площу 26,5 тис.км2, кількість населення 4,843 млн. чол.
Відстань від столиці України, м.Києва:
▪ 871 км залізничним шляхом
▪ 693 км автомобільним шляхом
Адміністративно-територіальне розподілення області містить 28 міст і 17 районів обласного підпорядкування.
Найбільш великі міста |
Донецьк |
1 075,33 тис. чоловік |
Маріуполь |
516,5 тис. чоловік |
|
Макеєвка |
435,9 тис. чоловік |
|
Горлівка |
328,6 тис. чоловік |
Є морськой порт Маріуполь з виходом до Чорного та Середземного моря;
Межує з найбільш густонаселеними та економічно розвинутими областями України – Дніпропетровською, Харківською, Запорізькою, Луганською та Ростовською областю Російської Федерації.
ДОСТУП ДО РИНКІВ СХІДНОЇ ЄВРОПИ ТА ІНШИХ РЕГІОНІВ
Завдяки розвиненій мережі автомобільного, залізничного та повітряного сполучення інвестор отримує можливість ефективного обслуговування ринкового простору Східної та Центральної Європи, а також країн СНД;
Використовуючи вихід до Чорноморського та Середземноморського басейнів здійснюються торгівельні відношення з країнами Балканського півострова, Близького Сходу, Африки, Центральної та Південно-Східної Азії
МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ
Донецька область підтримує давні міжнародні торговельні відношення з партнерами понад 100 країн світу, які відіграють важливу роль в економіці регіону.
Основними факторами високого рівня розвитку міжнародної торгівлі є:
Економіка області містить понад 150 галузей. Серед них металургія, машинобудування, хімічна та вугільна промисловість, сільське господарство та харчова промисловість, інші високодоходні галузі, що мають потужний ресурсний потенціал.
Високорозвинена інфраструктура з двома основними торгівельними воротами:
-
міжнародний аеропорт, 70% вантажообігу якого складають міжнародні перевезення.
-
Маріупольський торговельний порт, потужність якого складає до 12 млн.т вантажів на рік.
-
Глибокі фарватери порта (середня глибина 12 м) надають можливість приймати суда вантажопідйомністю до 16 тис.т. До порту приписані 53 судна, загальна водотоннажність яких складає 462,4 тис. т.
СЕЗ "Азов" забезпечує перевалку і обслуговування транзитних вантажів, забезпечує ремонт і відновлення морських судів.
Донецька область веде торгівлю з понад 100 країнами світу. Основними торгівельними партнерами є Росія, Китай, країни Європейського Союзу, США та Туреччина.
Частка області в загальнодержавному експорті складає понад 20%.
Вища освіта
Система освіти в Донецькій області одна з найбільш ефективних і престижних в Україні. За кількістю учбових закладів Донецька область займає третє місце в Україні після таких вузовських центрів, як Київ і Харків. Система освіти області адаптована до змінних економічних умов, введені нові програми підготовки фахівців з урахуванням потреб економіки Донбасу менеджерів, фахівців у галузі міжнародного бізнесу, інформатики тощо.
Встановлені зв'язки з багатьма учбовими закладами за кордоном. Випускники донецьких вузів високо цінуються в країнах Західної Європи та Америки.
Науково-дослідний потенціал
Донецька область один з важливіших науково-дослідних центрів України.
В області діють:
-
інститути Національної Академії наук України,
-
вищі учбові заклади,
-
науково-дослідні і проектні інститути, бюро, дослідницькі станції та філії.
ДОСТАТНЬО РОЗВИНУТА ІНФРАСТРУКТУРА
Комерційні та виробничі площі
Донецька область пропонує широкий вибір виробничих, офісних і житлових приміщень, що відповідають усім вимогам інвесторів.
Офісні приміщення
Донецьк надає приміщення для організації сучасних бізнес-центрів, у тому числі зі сформованим комплексом послуг, що містить ресторани та поліклініки в одному будинку. Орендна плата залежить від якості приміщень та їх місця розташування.
Промислові приміщення
Велика частка пропонуємих промислових дільниць розташована на території вже існуючих виробничих комплексів. В основному це великі виробничі приміщення, але існує великий вибір багатофункціональних промислових площин на досить приємних умовах. Існуючи ціни залежать від строків оренди, виду виробництва тощо.
Автомобільні дороги
Донецька область має зручне автомобільне сполучення з іншими регіонами України ті півднем Росії. За якістю ці дороги відносяться до найкращих категорій автодорог в Україні. Шосейні магістральні та внутриміські дороги оснащені мережею сучасних автозаправочних станцій, які надають повний набір послуг відповідно до найкращих міжнародних стандартів. Усі найбільші виробники автомобілів мають в Донецькій області сервісні станції по продажу, ремонту та обслуговуванню автомобільної техніки.
Повітряне сполучення
Аеропорт, що розташований на північному краї м.Донецька, має статус міжнародного і пропонує повний спектр митних послуг. Пасажиро-транспортні аеродроми є в містах Маріуполь та Краматорськ.
Залізничне сполучення
Донецька залізниця одна з найбільших в Україні, вона здійснює 40% загальнодержавних вантажних і пасажирських залізничних перевезень, обслуговує виробничо-господарський комплекс і населення Донецької, Луганської, частково Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Донецьк має залізничне сполучення з великими вузловими станціями в Україні та Росії, включаючи Київ, Львів, Одесу, Харків, Сімферополь, Москву, Санкт-Петербург та інші міста. Крім цього, майже кожне промислове підприємство області має власну залізничну гілку.
Морське сполучення
Маріупольський порт один з найбільших портов в Україні. Розвинута мережа залізниць забезпечує доступ до порту найбільшим підприємствам регіону. Повний комплекс митних послуг і висока якість систем комунікацій роблять порт важливим імпортно-експортним центром регіону. Маріупольський порт щорічно обробляє понад 7 млн.т вантажів, включаючи 50% готової експортної продукції. Гавані глибиною в середньому 12 метрів дозволяють приймати суда дедвейтом до 16 тис.т. До порту приписані 53 судна з загальною водотоннажністю 462,4 тис. тонн. Є суда універсальні (різного призначення) і спеціалізовані: для перевезення автомобілів, лісу тощо. Кораблі обслуговують клієнтів зі всього світу: Південної та Східної Азії, Східної Африки, Персидської затоки, Південної та Північної Америки. Середня осадка судів – 8 метрів.
Телекомунікації
В Донецькій області швидко розвивається інфраструктура телекомунікацій. Є можливість розширення використання мобільних телефонів, сотового зв'язку стандарту GSM і пейджингового зв'язку. Вартість створення та послуг мобільних комунікацій на рівні європейських цін. Кілька компаній Донецької області надаєть клієнтам високоякісний доступ в Інтернет.
Енерго-, тепло- і водопостачання
Електропостачання, в основному, забезпечується місцевими тепловими електростанціями (їх потужність цілком задовільняє потреби регіону), які мають можливість експортувати електроенергію.
Поставки газу здійснюються з Росії та Туркменістану по розвиненій системі газопроводів.
Джерел водопостачання Донецької області недостатньо для повного забезпечення водою потреб населення й промисловості. Для вирішення цієї проблеми вивчається можливість використання альтернативних джерел водопостачання.
РІЗНОМАНІТНІ КОРИСНІ КОПАЛИНИ ТА РОДЮЧІ ЗЕМЛІ
Донецька область найбагатіший природними ресурсами регіон України. Тут знаходиться 12% всіх природних багатств країни більше, ніж в будь-якій області республіки.
Структура природних ресурсів Донецької області
Донецька область забезпечує власні потреби та поставляє в інші регіони України корисні копалини:
кам'яне вугілля;
-
кам'яна сіль;
-
вапняки й доломити;
-
вогнеупорні й керамічні глини;
-
каолін;
-
ртуть;
-
азбест;
-
гіпс;
-
крейда;
-
будівельне та облицювальне каміння.
Розроблені перспективні програми по розробці родовищ:
-
залізної руди;
-
рідкоземельних металів;
-
польового шпату;
-
фосфоритів;
-
калійної солі;
-
бентонитової глини;
-
нифелінов;
-
графіту;
-
напівдорогоцінного каміння тощо.
В області продовжується геологічне розвідування та оцінка запасів вуглеводнів, залізних руд, флюорита, бурого вугілля, охри, лужних каолінов, самоцвітів, базальту, міді, свиньцю.
На півночі Приазовського кристаличного масиву відкриті кимберлітові трубки з фрагментами дрібних алмазних кристалів. Запаси золота в Донецькій області, за оцінками фахівців, мають добрі перспективи.
На півночі Донецької області відкрито родовище газу зі щоденним добуванням 70000 м3, потужність родовища складає 1400 млн.м3.
В Донецькій області є 2 млн. га сільськогосподарських угідь.
Почви переважно чорноземи, з вмістом гумусу до 6%.
Металургійна промисловість
У чорній металургії функціонує 3 крупних металургійних комбината, 4 металургійних заводи, 2 підприємства з виробництва металевих труб, трубний, трубопрокатний і металопрокатний заводи.
В регіоні розташовані також всесвітньо відомі комбінати: ВАТ "Донецький металургійний завод, ВАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь", ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім.Ільїча" використовують вихід до зовнішніх ринків через Маріупольський морськой порт і розширюють експорт своєї продукції.
В області зосереджені важливі для промислового комплексу України підприємства кольорової металургії. Ця галузь містить 7 підприємств, які працюють на вторинній сировині.
Машинобудування
Машинобудівний сектор Донецької області містить біля 220 підприємств, що забезпечують більшу частину потреб України в різних видах машин и обладнання. Всі підприємства мають розвинену інфраструктуру, яка забезпечує їх сировиною і реалізує готову продукцію.
Серед найбільших виробників машинобудівної продукції ЗАТ "Новокраматорський машинобудівний завод", концерн "Азовмаш", СКМЗ, Ясиноватський машзавод.
Хімічна промисловість
В хімічній промисловості працюють 15 підприємств різної спеціалізації, які виробляють широкий спектр продукції, включаючи мінеральні добрива, кислоти, соду, пластмаси. Лідером є ВАТ "Концерн "Стірол". Значна частина продукції, що ним виробляється, експортується в країни СНД, Європу, Азію.
Вугільна промисловість
Вугільну промисловість складають шахти і шахтоуправління, шахтобудівниіпідприємства, збагачувальні фабрики. Виробнича потужність вуглевидобувних підприємств складає біля 56 млн.т. Балансні промислові запаси вугілля складають 14,3 млрд.т, у тому числі коксованого -7,5 млрд.т. В рамках програми реструктуризації вугільної галузі здійснюється закриття неперспективних шахт.
Електроенергетика
Електроенергетика представлена єдиним комплексом генеруючих, мережних, ремонтно-технічних виробництв. Потужність семи теплових електростанцій (біля 10 тис. МВТ) забезпечує потреби області та дозволяє експортувати електроенергію за межі регіону.
Сільське господарство
Багата чорноземом почва Донецької області надає широкі можливості для виробництва сільськогосподарської продукції. Сільське господарство області має в користуванні біля 2 млн.га сільськогосподарських угідь. Основними видами сільськогосподарської продукції, що тут виробляється, є озима пшениця, олійне насіння соняшника, овочі, свинина, яловичина, птиця та риба.
Харчопереробна промисловість
В Донецькій області є значна вільна ниша на ринку готових продуктів харчування.
Як засвідчує досвід, харчова промисловість є одним з найбільш привабливих секторів для вкладення капіталу. У цей момент ця галузь найбільш популярна серед іноземних інвесторів. В харчову і переробну промисловість Донецької області вже надійшли значні інвестиції, серед інвесторів всесвітньо відома компанія Cargill.
Донецька область є крупним центром виробництва напоїв, який спеціалізується на виробництві високоякісного пива, шампанських вин і горілки. Один з найбільших заводів з виробництва вин розташований в Артемівські. Він виробляє всесвітньо відоме шампанське марки "Артемівське". Донецка
Легка промисловість, товари широкого споживання
Виробництво товарів для населення області здійснюють біля 400 підприємств, які випускають меблі, холодильники, газові плити, пральні машини, одяг, взуття, трикотажні вироби тощо.
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Метінвест Діджитал"
- Зоомагазин "Любимец"
- Інтернет-магазин "Bestnight"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро Авто Груп"
- Компанія "Віола Пак"
- Компанія "ServiceOkon"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Моноліт Техно Харків"
- Компанія "Фарш"
- Інтернет-магазин "ТехАвто"
- Компанія "Викуп Авто Київ"
- Компанія "РБК Кронос"
- Компанія "SODA"
- Компанія "KRATKI.UA"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтогаз Тепло"
- Інтернет-магазин "Zoofavorit"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто планета груп"
- Приватне підприємство "Бізнес-Довідка Житомир"
- Компанія "Перевізник"
- Клінінгова компанія "Охайна Киця"
- Компанія "DATABASES Lab"
"Кронверк Синема" - одна из крупнейших сетей кинотеатров в России. Киноцентры "Кронверк Синема" дают возможность увидеть лучшие мировые премьеры огромной аудитории, которая составляет более 450 000 зрителей в месяц.
За простым показом фильмов скрыто множество процессов, которые организовыва...
Повний текст відгуку