Герб області

Херсонська область

Фото

 
Провідні підприємства області  

Область розташована на півдні України в Причорноморській низині, в степовій зоні, на нижній течії Дніпра. Омивається Чорним і Азовським морями, а також Сивашем (Гнилим морем) та Каховським водосховищем. На території області протікає річка Дніпро та 19 малих річок. Найбільші ріки: Дніпро довжиною 200 км, Інгулець – 180 км.

Херсонщина межує на сході – з Запорізькою, на північному заході – з Миколаївською, на півночі – з Дніпропетровською областями, на півдні – з Автономною Республікою Крим. По території області проходить державний кордон протяжністю 458 км, в тому числі 350 км по Чорному і 108 км по Азовському морям. На кордоні розташовано 4 пункти пропуску: авіа, річковий порт, морські порти м.Херсона і Скадовська.

Дата утворення області – 30 березня 1944 року. Площа 28,5 тис. кв.км, 4,7% від території України.

Відстань від Херсону до м. Київ:

▪ залізницею – 664 км

▪ шосейними дорогами – 605 км

Клімат помірно-континентальний, посушливий. Середня температура: літня +22,3°С, зимова -0,7°С. Максимальна літня температура +40°С, зимова -31,5°С. Тривалість безморозного періоду в середньому 179 днів на рік. Середньорічна кількість опадів від 380 до 470 мм. Вегетативний період триває 200 днів. На півночі Херсонщини здебільш мають місце південні чорноземи з лесовим підґрунтям. На півдні вони переходять в темно-каштанові і каштанові ґрунти, які розташовані іноді разом з солонцями. Для узбережжя Чорного та Азовського морів характерні солонці та солончаки.

Адміністративно-територіальні одиниці

Кількість адміністративних районів – 18: Бериславський, Білозерський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Верхньорогачицький, Високопільський, Генічеський, Голопристанський, Горностаївський, Іванівський, Каланчацький, Каховський, Нижньосірогозький, Нововоронцовський, Новотроїцький, Скадовський, Цюрупинський, Чаплинський.

Міста обласного підпорядкування – 3: м. Херсон – 349,6 тис. чол., м. Нова Каховка – 55,6 тис. чол., м. Каховка – 41,5 тис. чол.

Промисловий комплекс

Провідними галузі у промисловому комплексу є паливна, харчова промисловість, а також машинобудування та металообробка, виробництво електроенергії та тепла.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 1млн. 968,4 тис. га, у тому числі рілля – 1млн. 772,5 тис. га.

Зрошувальних земель в області 464,7 тис. га, або 23,6% від загальної площі сільгоспугідь.

БУДІВЕЛЬНИЙ КОМПЛЕКС

Будівельний комплекс нараховує 181 будівельне підприємство.

Наявні потужності по випуску найважливіших видів промислової продукції будівельної індустрії становлять:

▪ цегла будівельна – 26,5 млн.шт.

▪ у тому числі силікатна – 200 млн.шт.

▪ збірні залізобетонні конструкції та вироби – 121 тис. м3

Нові підприємства
Відгуки про CRM