Луганська область |
Виникнення і розвиток області тісно зв'язано з будівництвом і діяльністю Луганського ливарно-гарматного заводу, що у 1800 році виплавив перший чавун. У 1882 році Луганський завод разом із прилеглим до нього робочим селом Кам'яний Брід офіційно одержує статус міста, а незабаром стає центром Слов’яносербського повіту. З 1876 року починають працювати залізничні майстерні по ремонті паровозів і вагонів діючої залізниці. У 1895 році на місці ливарно-гарматного виробництва побудований і відкритий Казенний патронний завод. У тому ж році почав свою діяльність паровозобудівний завод, побудований промисловцем Густавом Гартманом. Згодом цей завод став самим могутнім підприємством цього профілю в Російській імперії. У цей період у краї починається активний розвиток промислового виробництва. Створюються емалювальний, коптильний, спиртоочіщувальний, шкіряний, пивоварний і багато інших.
Протягом останніх 100 років завдяки умовам енергійного розвитку всієї України в цілому, Луганська область перетворилася в регіон з розвитий будівельною, видобувною і торговою інфраструктурою. Про це найкраще свідчать фінансово – економічні показники і їхня значна вага в загальнодержавному обсязі.
Луганська область утворена 3 червня 1938 року. Вона розташована в південно-східній частині України в басейні середнього плину Сіверського Дінця, знаходячись на перехресті основних транзитних шляхів між країнами Європи і Кавказьким регіоном, займаючи вигідне географічне положення.
Адміністративно-територіальний устрій: 37 міст, у тому числі – 14 обласного підпорядкування, 23 – районного підпорядкування; 17 районів; 109 селищ міського типу; 792 сільських населених пунктів.
Обласним центром є місто Луганськ – одне з найбільших міст України з населенням близько 524 тисяч чоловік і великим промисловим потенціалом.
Граничить з областями Росії: Білгородської, Воронезької, Ростовської.
Довжина державних кордонів – 776 км.
Прикордонні області України: Донецька і Харківська.
Довжина з заходу на схід – 190 км, з півночі на південь – 250 км. Відстань від обласного центра до найближчого морського порту Маріуполь автодорогами – 280 км, залізницею –288 км; до морського термінала Одеса автодорогами – 844 км, залізницею – 1047 км.
У місті Луганську знаходиться пасажирський аеропорт із вантажним терміналом, який щодня робить рейси в міста України і щотижня – міжнародного повідомлення. На відстані 150 кілометрів від обласного центра по автодорозі розташований міжнародний аеропорт Донецьк.
Область багата високоякісними вугіллями. Запаси вугілля обчислюються понад 4 мільярдів тонн. У багатьох районах поширені будівельні матеріали: щебінь, пісок, глина, вапно, крейда, гіпс, камінь, вапняк, піщаник, що широко використовуються в будівництві. Маються родовища природного газу. Є покладу золота, срібла, поліметалів. У Луганську і Старобільську є джерела мінеральних вод.
Ландшафт Луганської області степовий. Поверхня області являє собою хвилясту рівнину, що підвищується від долини Сіверського Дінця на північ і на південь, де розташовується Донецький кряж. Ґрунт родючий, здебільшого чорнозем, 80% земель області поорано. Лісів мало – близько 7% території області. Клімат області помірно-континентальний. Середня температура самого теплого місяця (липня) складає +21°С, а самого холодного місяця (січня) -7°С. Зима порівняно холодна, з різкими східними і південно-східними вітрами, заморозками. Літо пекуче, друга половина помітно суха. Середня сума опадів складає 459-505 мм. У рік, більшість яких випадає в квітні-вересні.
Луганська область – одна із самих поліетнічних областей України. Тут проживають представники більш ніж 100 національностей: українці, росіяни, білоруси, узбеки, євреї, болгари, грузини, вірмени, німці, татари, поляки та інші.
Загальна чисельність населення за станом на 01.12.2001 року складає 2574,6 тисяч, з яких 83% – міське населення, 17% – сільське.
Щільність населення – 97,7 чоловік на 1 км2.
Демографічне навантаження (на 1000 населення працездатного віку) – 805,5 тисяч чи чоловік 32% наявного населення.
ПРОМИСЛОВІСТЬ
Луганська область складає вагому частину економічного потенціалу України. Вигідне географічне розташування, близькість джерел сировини і ринків збуту продукції, багатогалузева промисловість, розвита мережа транспортних комунікацій, висока щільність населення додають області незаперечні переваги перед іншими регіонами країни.
На базі природних ресурсів у регіоні створені великі виробничі потужності в різних галузях. По багатьом видам промислових виробів область займає ведуче монопольне місце в Україні, забезпечуючи близько 43% обсягу видобутку кам'яного вугілля, більше ніж 15% первинної обробки нафти і випуску нафтопродуктів, близько 30% – металорізальних верстатів, 20% – азотних добрив, близько 31% кальцинованої соди, 32% – синтетичних смол і пластмас, понад 70% – шибки, більш половини уторованого картону.
Промисловий потенціал області – це багатогалузевий комплекс із ведучими галузями важкої промисловості. Лідирує паливно–енергетичний комплекс. У ньому основна роль належить видобувної промисловості, підприємства видобувної промисловості в загальному обсязі виробництва складають четверту частину. У видобувній галузі переважають вугільні підприємства. За 2002 рік ними добуто 25,5 млн. тонн рядового вугілля.
Промисловість регіону представлена також підприємствами машинобудування, хімічної, нафтохімічної, харчової, деревообробної, текстильної промисловості і промисловості будівельних матеріалів. Частка продукції, зробленої підприємствами обробної промисловості в загальному обсязі складає більше 60%. Збільшили показники минулого року такі галузі обробної промисловості як: машинобудування (на 22,5%), целюлозно-паперова промисловість (на 7,8%), металургія й обробка металу (на 13,8%).
У Луганській області сформувалося три великих промислових вузли. Спеціалізацію Луганського вузла визначають підприємства машинобудування, металообробки і легкої промисловості; Алчевсько-Стахановського підприємства вугільної, металургійної і машинобудівний; Лисичансько-Рубежансько-Северодонецького підприємства хімічної, нафтохімічної промисловості.
Ведучими підприємствами в окремих галузях є:
у машинобудуванні: Державна холдингова компанія «Луганськтепловоз», АТ «Стахановский вагонобудівної завод», ПО «Луганський верстатобудівний завод», АТ «Северодонецький приладобудівний завод», Луганський завод «Донець», АНПП «Луганські акумулятори», ЗАТ «Стахановмаш», Луганський автоскладальний завод, АП «Луганський завод колінчатих валів», Першотравневий машзавод, завод «Червоний Промінь», Краснодонське ЗАТ «Автоагрегат»;
у металургії: ВАТ «Алчевський металургійний комбінат», Алчевський коксохімічний завод, АТ «Стахановський завод феросплавів», ЗАТ «Луганський трубний завод», СП «Інтерсплав»;
у хімії: Северодонецьке ДВП «Об'єднання «Азот», ВАТ «Краситель», АТ «Склопластик» АП «Лисичанський завод РТИ», АТ «Ліссода».
Найбільша кількість нововведень здійснена на підприємствах обробної промисловості: хімічної і нафтохімічної, легкої промисловості, де інноваційні роботи проводили 5,6-8,8% підприємств. Кількість підприємств, що обновили перелік продукції, що випускається, зросло на 8,9%. Впроваджено 46 нових технологічних процесів, з них 13 маловідходних і ресурсозберігаючих, освоєно 373 найменування машин (устаткування, апаратів, пристосувань), нових матеріалів, виробів, продуктів, 179 з який – товари народного споживання.
ТРАНСПОРТ І ЗВ'ЯЗОК
В області широко розвита транспортна інфраструктура, що забезпечує потреби населення і підприємств у перевезеннях пасажирів і вантажів, у тому числі пассажироперевезеннях із прикордонними областями Росії.
Залізничний транспорт представлений Луганської і частково Дебальцевської дирекціями залізничних перевезень Донецької залізниці. Розгорнута довжина шляхів складає 1798 км, загальна довжина під'їзних колій підприємств і організацій – 1778.7 км. Густота залізниць на 1000 км2 – 75,2 км.
Область має широку мережу автомобільних доріг, довжина яких у межах населених пунктів складає 5800 кілометрів. У Луганську розміщене найбільше в Україні підприємство міжнародних автомобільних перевезень «Транс-Кінг».
Розвивається система внутріміського транспорту – функціонує автомобільний і горэлектротраспорт.
Авіаційний транспорт в області представлений Луганським державним авіапідприємством «Луганські авіалінії», обласним комунальним підприємством «Міжнародний аеропорт Луганськ» і Северодонецьким аеропортом.
Інфраструктура зв'язку охоплює всі населені пункти області. Автоматичний міжміський зв'язок можливий із усіма містами і районними центрами. З введенням у стрій нової цифрової телефонної станції UTEL Луганськ одержав прямий стійкий зв'язок з багатьма країнами світу. Широко поширена мобільний телефонний і пейджинговий зв'язок. В області діє міжнародна комп'ютерна мережа INTERNET.
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Найбільші обсяги експортних постачань здійснюються в Туреччину – 481,4 млн. дол. США, від загального обсягу експорту області, Італію – 153,9 млн. дол. США, Німеччину – 45,9 млн. дол. США, Кіпр – 56,1 млн. дол. США.
Основні статті експорту містять у собі: чорні метали (питома вага в експорті 16%), електроферосплави (2,8%), вугілля (1,9%), машини механічні і механічне обладнання (1,9%), вторинний алюміній (3,4%), продукти нафтопереробки (23,5%), продукція азотної промисловості (9%, у тому числі добрива), будівельне і технічне скло (1,2%), одяг текстильний (3%), пластмаси і вироби з них (2%), інструменти (29,5%), запасні частини до залізничного транспорту та шляхове обладнання (2,1%), а також деякі види продукції агропромислового комплексу (олія, молоко і яйця), кондитерські вироби.
ТЕРИТОРІЇ ПРІОРИТЕТНОГО РОЗВИТКУ
Найбільш діючими формами регіональної політики, що використовуються країнами як з високорозвиненою економікою, так і з перехідною економікою, є створення спеціальних (вільних) економічних зон і здійснення комплексу заходів, що проводяться центральними і місцевими органами виконавчої влади шляхом уведення спеціальних режимів інвестиційної діяльності.
На сьогоднішній день, відповідно до Закону України «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Луганській області» №1241-XIV від 18.09.1999 року до територій пріоритетного розвитку відносяться 6 шахтарських міст і 3 райони, тобто 9 адміністративно-територіальних одиниць з 31.
До територій пріоритетного розвитку Луганської області належать у своїй адміністративно-територіальній рисі міста Брянка, Краснодон, Первомайськ, Свердловськ, Стаханов, Червоний Промінь, а також Антрацитовський, Краснодонський, Кремінськой район. Спеціальний режим інвестиційної діяльності застосовується до суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують у порядку, визначеному цим Законом, інвестиційний проект кошторисною вартістю, еквівалентної не менше:
500 тис. доларів США – при реалізації інвестиційного проекту в галузях сільського господарства, що обробляє промисловості й охорони здоров'я;
700 тис. доларів США – при реалізації інвестиційного проекту в галузях будівництва і транспорту;
1 млн. доларів США – при реалізації інвестиційного проекту в галузях видобувної промисловості, виробництва електроенергії і коксу, хімічного виробництва і машинобудування.
Для суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують інвестиційні проекти на ТПР установлюються наступні пільги:
1. Звільняються на період реалізації інвестиційного проекту, але не більш, ніж на 5 років, від сплати мита суб'єкти підприємницької діяльності, що ввозять на митну територію України сировина, матеріали, устаткування (крім підакцизних товарів) для реалізації інвестиційного проекту в порядку, установленим Законом.
2. Звільняються на період реалізації інвестиційного проекту, але не більш, ніж на 5 років, від оподатковування податком з додаткової вартості операції по ввозі на митну територію України устаткування для реалізації інвестиційного проекту в порядку, установленим Законом.
3. Звільняються на три роки від оподатковування прибуток новоствореного, перепрофільованого, реструктуризованого підприємства, що реалізує у встановленому цим Законом порядку інвестиційний проект.
4. Прибуток таких підприємств, отриманий від реалізації інвестиційного проекту з четвертого по шостий рік включно, обкладається податками по ставці в розмірі 50% діючої ставки оподатковування. Ця норма застосовується з моменту одержання зазначеними підприємствами першого прибутку.
5. У валовий доход підприємства, нарахованого з метою оподатковування, не включається отримана відповідно до інвестиційного проекту, що реалізується у встановленому цим Законом порядком, сума інвестицій у виді:
▪ коштів;
▪ матеріальних цінностей;
▪ нематеріальних активів, включаючи легалізовані на території України авторські права, права на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, ноу-хау і т.п., вартість яких у конвертованій валюті підтверджена відповідно до законів (процедурами) країни чи інвестора міжнародними торговельними порядками, а також експертною оцінкою в Україні.
6. Звільняються від сплати зборов у державний фонд сприяння зайнятості населення на період до 2009 року знову створені, у тому числі в процесі реорганізації, підприємства, що реалізують у встановленому цим Законом порядку інвестиційні проекти, у яких чисельність працівників, вивільнених унаслідок ліквідації, реорганізації гірничодобувних і других підприємств, складає в звітному податковому періоді не менш чим 50% середньо облікової чисельності працюючих.
7. Звільняються від плати за землю на період освоєння земельної ділянки (планування території, будівництва об'єктів інфраструктури і т.п.), але не більше ніж на 5 років, суб'єкти підприємницької діяльності, що реалізують у встановленому цим Законом порядку інвестиційні проекти.
Основним напрямком вкладення інвестицій, передбачених інвестиційними, проектами є вугільна промисловість – 10 проектів на суму 45291 тис. дол. США, що обробляє промисловість – 8 проектів на суму 37617 тис. дол. США, легка промисловість – 5 проектів на суму 6519 тис. дол. США, транспорт – 2 проекти –5931,1 тис. дол. США, харчова промисловість – 1 проект – 550 тис. дол. США.
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Інвестиції надійшли з 30 країн світу, але найбільші обсяги внесені нерезидентами з Угорщини, Іспанії, Нідерландів, Об'єднаного Королівства, Данії, Кіпру, Швейцарії. На ці країни приходиться 71,0% загального обсягу прямих інвестицій, вкладених в економіку області.
По видах економічної діяльності найбільш привабливими є хімічна і нафтохімічна промисловість (хімічне виробництво, виробництво гумових і пластмасових виробів; операції з нерухомістю, здавання в найом і послуги юридичним особам; оптова торгівля і посередництво в торгівлі; харчова промисловість і переробка сільськогосподарських продуктів; виробництво коксу, продуктів нафтопереробки і ядерного палива.
Іноземні інвестиції вкладені в 94 підприємства області. Майже половину всіх інвестицій одержали спільно підприємства міст Луганська і Свердловська (29,1% і 18,8% відповідно), Северодонецька – 14%, Красного Луча – 12,7%, Алчевська – 10,6%.
Основними інвесторами в області є підприємства хімічної і нафтохімічної, металургійної промисловості; по обробці металу; виробництву електроенергії, газу, води. Найбільші обсяги інвестицій здійснені підприємствами Северодонецька, Алчевська, Антрацита , а також Лутугинського району.
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Метінвест Діджитал"
- Зоомагазин "Любимец"
- Інтернет-магазин "Bestnight"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро Авто Груп"
- Компанія "Віола Пак"
- Компанія "ServiceOkon"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Моноліт Техно Харків"
- Компанія "Фарш"
- Інтернет-магазин "ТехАвто"
- Компанія "Викуп Авто Київ"
- Компанія "РБК Кронос"
- Компанія "SODA"
- Компанія "KRATKI.UA"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтогаз Тепло"
- Інтернет-магазин "Zoofavorit"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто планета груп"
- Приватне підприємство "Бізнес-Довідка Житомир"
- Компанія "Перевізник"
- Клінінгова компанія "Охайна Киця"
- Компанія "DATABASES Lab"
В ООО "ТД Алтайталь" можно выделить несколько факторов, которые послужили основанием для внедрения CRM-системы: рост количества операций при взаимодействии с клиентами, их неоднородность, ведение нескольких невзаимосвязанных баз данных по клиентам, и как следствие – ограничение р...
Повний текст відгуку