Вінницька область |
Вінницька область утворена 27 лютого 1932 року і є однією з розвинутих аграрно-промислових і культурно-історичних регіонів нашої держави. Її площа складає 26,5 тисяч квадратних кілометрів 4,4% території України.
Адміністративний центр області – Вінниця. Знаходиться в 222 км на південному західы від Києва. Населення 357 тис. чол.
Вінничина нараховує 3 міських і 27 сільських районів. У складі області – 17 міст, 30 селищ міського типу і 1467 сільських населених пунктів.
Область має значні запаси корисних і рідкісних копалин.Найбільша група включає неметалічні мінерали, в основному натуральні будівельні матеріали близько 800найменувань.
На даний момент 15 родовищ мінералів розроблені й ефективно використовуються. Серед них каолінові родовища займають першу позицію.
На території Мурованокуриловецького району виявлені значні запаси флюориту. Це унікальне родовище на Україні, воно здатне цілком забезпечити потреби нашої країни й іноземних компаній.
Запаси граніту знаходяться майже на всій території області, але промислова розробка ведеться на 12 родовищах із загальним видобутком 6 млн. кубічних метрів.
В області знаходиться єдине в Європі родовище граната. Цей мінерал використовується підприємствами Запорожжя і Кривого Рогу. У десятьох видах мінералів виявлений напівкоштовний камінь – опал.
Біля 30% продукції наших підприємств експортується більш ніж у 100 країн світу. Основні торгові партнери – Російська Федерація, Німеччина, США, Республіка Білорусь.
Область готова налагодити експорт устаткування промислової автоматики, систем виміру ваги, устаткування і систем моніторингу мереж електрозв'язку науково-впроваджувального підприємства “ІнноВінн”; устаткування і програмного забезпечення для цифрової фотометрії і картографії, у тому числі кольорових фотограмметричних сканерів і станцій Державного підприємства “Геосистема”; діамантів вищого сорту, оснастки й інструментів для обробки алмазів Державного підприємства заводу “Кристал”; широкої гами стрілецької зброї: бойові пістолети, карабіни, мисливські гвинтівки Науково-виробничого об'єднання “Форт”; високоякісної продукції Української горілчаної компанії "NEMIROFF" і ЗАТ "Вінницький лікеро-горілчаний завод", що користується попитом споживачів у багатьох країнах світу.
Велику роль в економіці області відіграє легка промисловість. Ця сфера, при несприятливих умовах, змогла утримати обсяги виробництва на високому рівні. Завдяки цьому, зберігся висококваліфікований персонал і якісне устаткування, що зараз активно використовується для виробництва та експорту продукції в десятки країн світу.
Сферою, що має великий експортний потенціал, є також агропромисловий комплекс. Вінниччина володіє значними земельними ресурсами. Здавна Вінниччину називають "цукровим Донбасом", працює 34 цукрових заводів.
Обласна державна адміністрація підтримує розвиток різноманітних форм підприємництва. Це дає поштовх до ефективного існування колективних господарств, акціонерних товариств, спільних підприємств та ін.
На базі лікувальної води "Радон" і лікувальних грязей функціонують 8 санаторіїв у м. Хмільнику і санаторій "Авангард" у м. Немирові, у яких успішно лікують остеохондроз, остеоартроз, серцево-судинні хвороби, хвороби дихальних шляхів і нервової системи.
У місті Вінниця ведеться підготовка фахівців у Національному медичному, державних технічному, аграрному і педагогічному університетах, торгово-економічному інституті, у тому числі для 40 країн Європи, Азії, Африки і Латинської Америки. Місто славиться музеєм-садибою видатного російського хірурга Миколи Івановича Пирогова з церквою-мавзолеєм, де зберігається його набальзамоване тіло, експозиціями обласних краєзнавчого і художнього музеїв, монастирем єзуїтів 1611р., монастирями доминіканців і капуцинів ХVІІІ ст., обласним музично-драматичним театром ім. Н.Садовського, обласною філармонією, міським камерним оркестром. Вінницьку область відвідують туристи з багатьох країн світу. Область має розвинуту мережу доріг, готелів, ресторанів.
Обласна державна адміністрація зацікавлена в подальшому розвитку взаємовигідних зв'язків між Вінниччиною і регіонами інших країн.
Понад 650 суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності чи кожне третє підприємство області підтримують торгові відносини з партнерами по експортно-імпортних операціях з більше ніж 100 країнами світу. Експортні поставки за останні 5 років збільшилися в 1,7 рази.
ЛЕГКА ПРОМИСЛОВІСТЬ
Вінницькі підприємства: ВАТ "Володарка", "Поділля", "Лілея", ЗАТ "Вінничанка", підприємство "Динамо", ВАТ "Тульчинська взуттєва фабрика" виготовляють сучасні, елегантні чоловічі і жіночі костюми, плаття для жінок, вироби для дітей і підлітків, верхній трикотаж, добротне чоловіче і жіноче взуття.
У країнах компактного проживання українців добре відомі подільські вишиванки, рушники та інші художні вироби.
Продукція користається великим попитом в Україні в Італії, Німеччині, США й інших державах. Це стало можливим завдяки сучасним технологіям, якісним матеріалам, художній майстерності конструкторів, модельєрів, роботі швачок.
Підприємства об'єдналися в Українську асоціацію виробників одягу, що представляє комерційні інтереси названих підприємств за кордоном.
АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС
Сільське господарство
В агропромисловому комплексі функціонує понад 850 агроформувань на основі приватної власності на землю. Крім того, діють 1240 селянських (фермерських) господарств.
Площа сільськогосподарських угідь складає понад 2 млн.гектарів. Родючість земель у середньому по області складає 60-65 одиниць (по 100 - бальній шкалі).
По обсягу валової продукції сільського господарства область займає ведуче місце в Україні. Питома вага рослинництва – 61%, тваринництва – 39%.
Вінниччина залишається одним з найбільших виробників сільськогосподарської продукції. Вона має значний буряко-цукровый комплекс, займає ведучі позиції по валовому збору зернових культур, у картоплярстві, садівництві і тваринництві.
Харчова і переробна промисловість
Область представлена:
-
28 молокопереробними заводами добовою продуктивністю 2,6 тис.тонн переробки молока;
-
19 підприємствами м'ясної галузі добовою потужністю 320 тонн переробки м'яса;
-
9 плодоконсервними підприємствами потужністю 154 р.у.банок за сезон;
-
14 спиртовими заводами річною потужністю понад 10 млн. дал. спирт;
-
63 підприємствами борошномельної і круп'яної промисловості добовою потужністю понад 4410 тонн борошна і 600 тонн круп
-
34 цукровими заводами потужністю понад 3 млн.тонн переробки цукрового буряка в сезон;
-
3 пивоварними заводами з річною потужністю понад 3,3 млн.дол.
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Метінвест Діджитал"
- Зоомагазин "Любимец"
- Інтернет-магазин "Bestnight"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро Авто Груп"
- Компанія "Віола Пак"
- Компанія "ServiceOkon"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Моноліт Техно Харків"
- Компанія "Фарш"
- Інтернет-магазин "ТехАвто"
- Компанія "Викуп Авто Київ"
- Компанія "РБК Кронос"
- Компанія "SODA"
- Компанія "KRATKI.UA"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтогаз Тепло"
- Інтернет-магазин "Zoofavorit"
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Авто планета груп"
- Приватне підприємство "Бізнес-Довідка Житомир"
- Компанія "Перевізник"
- Клінінгова компанія "Охайна Киця"
- Компанія "DATABASES Lab"
ООО "Офис-лайв" работает в нескольких направлениях рекламной деятельности, оказывая клиентам услуги по разработке, производству и размещению материалов продвижения услуг и товаров, а также - по разработке и реализации различных мероприятий и акций, что также входит в систему интегрированных марке...
Повний текст відгуку