Тлумачення ПКТ-10 "Державна допомога: відсутність конкретного зв'язку з операційною діяльністю" (ПКТ-10) викладено в параграфі 3. До ПКТ-10 додається Основа для висновків. Сфера застосування та статус Тлумачень визначено в параграфах 1 і 8-10 Передмови Комітету з тлумачень міжнародної фінансової звітності.

Посилання: МСБО ( МСБУ ) 20 "Облік державних грантів і розкриття інформації про державну допомогу"

ПРОБЛЕМА

1.       У деяких країнах державну допомогу суб'єктам господарювання можуть спрямовувати на заохочення або довгострокову підтримку господарської діяльності в певних регіонах або секторах промисловості. Умови для одержання допомоги можуть не бути пов'язані з конкретною діяльністю суб'єкта господарювання. Прикладом такої допомоги є передача державою ресурсів суб'єктові господарювання, який:

а)   здійснює діяльність у певній галузі;

б)   продовжує діяльність в нещодавно приватизованій галузі або

в)   починає або продовжує вести свій бізнес у малорозвинених регіонах.

2.       Проблема полягає в тому, чи є така державна допомога "державним грантом", на який поширюється сфера застосування МСБО ( МСБУ ) 20, а отже, чи треба її обліковувати відповідно до цього Стандарту.

КОНСЕНСУС

  • 3. Державна допомога суб'єктам господарювання відповідає визначенню державних грантів, наведеному в МСБО ( МСБУ ) 20, навіть якщо немає умов, конкретно пов'язаних з операційною діяльністю суб'єкта господарювання, крім вимоги функціонувати у певних регіонах чи галузях промисловості. Отже, такі гранти не слід прямо відображати за кредитом власного капіталу.

повний текст >>


Справка
Ви маєте можливість задати запитання по програмним продуктам МСФЗ нашому менеджеру за телефонами
8 057 702 11 33
702 13 66
702 14 15
ICQ 359780524 ICQ
E-mail ifrs@rada.com.ua
в темі повідомлення укажіть "МСФЗ"

МСФЗ в інтернет-магазині»

Нові підприємства