Сфера застосування

1.       Цей Стандарт слід застосовувати до фінансових звітів щодо програм пенсійного забезпечення при складанні таких звітів.

2.       Програми пенсійного забезпечення інколи називають по-різному, наприклад: "пенсійні схеми", "пенсійні схеми за вислугою років" або "схеми пенсійного забезпечення". Цей Стандарт розглядає програму пенсійного забезпечення як суб'єкт господарювання, що звітує відокремлено від працедавців учасників програми. Всі інші Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку застосовуються до фінансових звітів щодо програм пенсійного забезпечення в тому обсязі, в якому їх не замінює цей Стандарт.

3.       Цей Стандарт розглядає облік та звітність за певною програмою пенсійного забезпечення для всіх її учасників як для єдиної групи. Він не розглядає звіти окремим учасникам щодо їхніх прав на пенсійне забезпечення.

4.       МСБО ( МСБУ ) 19 "Витрати на пенсійне забезпечення" розглядає визначення розміру витрат на пенсійне забезпечення у фінансових звітах працедавців, які мають відповідні програми. Таким чином, цей Стандарт доповнює МСБО ( МСБУ ) 19.

5.       Програми пенсійного забезпечення можуть бути програмами з визначеним внеском або з визначеною виплатою. Багато хто вимагає створення окремих фондів, які можуть мати або не мати як окремого юридичного статусу, так і довірених осіб, до яких надходять внески та через які виконується виплата пенсій. Цей Стандарт застосовується незалежно від створення такого фонду або наявності довірених осіб.

повний текст >>


Нові підприємства
Відгуки про CRM